Stowarzyszenie Serdeczni

Organizacja Pożytku Publicznego

O nas

Stowarzyszenie „Serdeczni” powstało 18.07.1998r. Posiada osobowość prawną (KRS 1715) nadaną na podstawie ustawy z dnia 07.04.1989r. W dniu 29.10.2004r. Stowarzyszenie uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego.

FORMY DZIAŁALNOŚCI:

-fizjoterapia i opieka medyczna
Od 2003r.działają gabinety do fizykoterapii i kinezyterapii. Są one wyposażone w wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt: laser, pulsatronik, viofor, ultradźwięki, termożele, UGUL, bioptrom. W gabinetach pracuje rehabilitant, fizykoterapeutka, masażyści odbywający praktyki zawodowe oraz rodzice przeszkoleni w obsłudze urządzeń.

Ogólnopolskie Centrum Dysforii
OCD powstało w 2004r. W tej chwili posiada 6 oddziałów: we Wrocławiu, Lublinie, Bydgoszczy , Sosnowcu, Toruniu i Krakowie. OCD powstało z myślą o ratowaniu chorych na dystrofię mięśniową. Poza wymianą doświadczeń rodziców chorych dzieci OCD zajmuje się zbieraniem funduszy potrzebnych na leczenie.

Świetlica Środowiskowa przy Stowarzyszeniu „Serdeczni”
Od 2008r. działa Świetlica środowiskowa o charakterze integracyjnym, która w godzinach popołudniowych zapewnia opiekę podopiecznym Stowarzyszenia oraz ich zdrowym rówieśnikom.

Środowiskowy Dom Samopomocy
Od 1 09.2014 r. działa przy naszym stowarzyszeniu Środowiskowy Dom Samopomocy. Dom przeznaczony jest dla 15 osób powyżej 18 roku życia ze schorzeniami psychicznymi.

Akcja Lato
Od kilku lat w okresie wakacyjnym organizujemy 2 turnusy półkolonii. Półkolonie współfinansowane są przez Gminę Tarnowskie Góry.

Zajęcia sportowe
W trosce o dobrą kondycję naszych podopiecznych organizujemy co roku spartakiady sportowe: letnią i zimową. Mamy również możliwość systematycznego korzystania z atrakcji Parku Wodnego w Tarnowskich Górach, dzięki wsparciu finansowemu Gminy Tarnowskie Góry.

Turnusy rehabilitacyjne
Stowarzyszenie pomaga swym podopiecznym i ich opiekunom w zorganizowaniu grupowych wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne.

 

Imprezy okolicznościowe
Kalendarz organizowanych imprez dla naszych podopiecznych i ich rodzin jest bardzo bogaty. Stałymi pozycjami od lat są:
-Zabawy karnawałowe
-Walentynki
-Dzień Kobiet
-Dzień Matki i Dziecka
-Dni Otwarte
-Pożegnanie Lata
-Zabawy Andrzejkowe
-Wigilijka i Mikołaj
 

Stowarzyszenie „Serdeczni” - Organizacja Pożytku Publicznego

42-600 Tarnowskie Góry, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 135
Tel. (32)384-73-04
KRS: 0000001715

Jesteśmy na: Facebook

Copyright © 2014 Stowarzyszenie Serdeczni.