Stowarzyszenie Serdeczni

Organizacja Pożytku Publicznego

O nas

Stowarzyszenie „Serdeczni” powstało 18.07.1998r. Posiada osobowość prawną (KRS 1715) nadaną na podstawie ustawy z dnia 07.04.1989r. W dniu 29.10.2004r. Stowarzyszenie uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego.

FORMY DZIAŁALNOŚCI:

-fizjoterapia i opieka medyczna
Od 2003r.działają gabinety do fizykoterapii i kinezyterapii. Są one wyposażone w wysokiej klasy specjalistyczny sprzęt: laser, pulsatronik, viofor, ultradźwięki, termożele, UGUL, bioptrom. W gabinetach pracuje rehabilitant, fizykoterapeutka, masażyści odbywający praktyki zawodowe oraz rodzice przeszkoleni w obsłudze urządzeń.

Ogólnopolskie Centrum Dysforii
OCD powstało w 2004r. W tej chwili posiada 6 oddziałów: we Wrocławiu, Lublinie, Bydgoszczy , Sosnowcu, Toruniu i Krakowie. OCD powstało z myślą o ratowaniu chorych na dystrofię mięśniową. Poza wymianą doświadczeń rodziców chorych dzieci OCD zajmuje się zbieraniem funduszy potrzebnych na leczenie.

Świetlica Środowiskowa przy Stowarzyszeniu „Serdeczni”
Od 2008r. działa Świetlica środowiskowa o charakterze integracyjnym, która w godzinach popołudniowych zapewnia opiekę podopiecznym Stowarzyszenia oraz ich zdrowym rówieśnikom.

Środowiskowy Dom Samopomocy
Od 1 09.2014 r. działa przy naszym stowarzyszeniu Środowiskowy Dom Samopomocy. Dom przeznaczony jest dla 20 osób powyżej 18 roku życia ze schorzeniami psychicznymi.

Klub Seniora
Przy Stowarzyszeniu powstał Klub Seniora "Serdeczni PLUS". Miejsce spotkań osób w wieku +60 rodziców naszych Uczestników Stowarzyszenia. Celem klubu jest aktywizacja społeczna, integracja oraz organizacja wspólnego czasu wolnego.

Akcja Lato
Od kilku lat w okresie wakacyjnym organizujemy 2 turnusy półkolonii. Półkolonie współfinansowane są przez Gminę Tarnowskie Góry.

Zajęcia sportowe
W trosce o dobrą kondycję naszych podopiecznych organizujemy co roku spartakiady sportowe: letnią i zimową. Mamy również możliwość systematycznego korzystania z atrakcji Parku Wodnego w Tarnowskich Górach, dzięki wsparciu finansowemu Gminy Tarnowskie Góry.

Turnusy rehabilitacyjne
Stowarzyszenie pomaga swym podopiecznym i ich opiekunom w zorganizowaniu grupowych wyjazdów na turnusy rehabilitacyjne.

 

Imprezy okolicznościowe
Kalendarz organizowanych imprez dla naszych podopiecznych i ich rodzin jest bardzo bogaty. Stałymi pozycjami od lat są:
-Zabawy karnawałowe
-Walentynki
-Dzień Kobiet
-Dzień Matki i Dziecka
-Dni Otwarte
-Pożegnanie Lata
-Zabawy Andrzejkowe
-Wigilijka i Mikołaj
 

Stowarzyszenie „Serdeczni” - Organizacja Pożytku Publicznego

42-600 Tarnowskie Góry, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 135
Tel. (32)384-73-04
KRS: 0000001715

Jesteśmy na: Facebook

BIP

Copyright © 2014 Stowarzyszenie Serdeczni.