Stowarzyszenie Serdeczni

Organizacja Pożytku Publicznego

Aktualności

Spotkanie Wigilijne

 

ZAPROSZENIE

 

Stowarzyszenie „Serdeczni” Tarnowskie Góry

Serdecznie zaprasza na uroczystą Wigilijkę

Dnia 09.12.2022 roku o godzinie 17.00

w Sali Bankietowej „Florian” przy Hucie Cynku Miasteczko Śląskie.

Uroczystość poprzedzona Mszą Świętą

W Kościele Ojców Kamilianów

W Tarnowskich Górach ul. Bytomska 22

 

Serdecznie zaprasza

Zarząd Stowarzyszenia „Serdeczni”

 

 

I Ty możesz zostać świętym Mikołajem

 

Idzie jesień plony niesie

 

Gratulujemy osiągnięć sportowych Jankowi Ildze !

- XX Śląski Turniej w Halowej Piłce Nożnej Ruda Śląska 2022 - 1 miejsce 

- Makroregionalny Turniej Bowlingowy Ruda Śląska 2022 - 3 miejsce 

Czytaj więcej
Fotorelacja z Dni Otwartych 2022

 

Czytaj więcej
Wycieczka do Wisły 2022 r.

 

Czytaj więcej
Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych

 w Dniach 21.08.22 r. - 31.08.22 r. Odbył się Obóz Sportowy Olimpiad Specjalnych "Śląskie"

Udział wzięły Ruda Śląska, Rybnik, Żory, Sokoły Miedary

Gratulujemy sukcesów !

Czytaj więcej
Wycieczki letnie 2022 roku

 W Sierpniu odbyły się wycieczki Stowarzyszenia Serdeczni

19.08. Kłodzko

20.08. Kudowa Zdrój, Błędne Skały, Kaplica Czaszek

21.08. Praga

Czytaj więcej
Dni Otwarte

 

Wypoczynek

 

Dzień Matki 2022

 

Spotkania Stowarzyszenia

 W związku z sytuacją COVID-19, spotkania Stowarzyszenia "Serdeczni" zostały zawieszone do odwołania

Kontakt tylko telefoniczny: 

Prezes Gabriela Kowalska 508136590

Życzenia Świąteczne

 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Turniej Bez Barier

Turniej Bez Barier "Futsal Masters On Cup" odbył się w dniach od 27 do 30 Września 2021 roku. Nasi Uczestnicy zajęli 5 miejsce na 16 drużyn biorących udział w turnieju.

Czytaj więcej
Pożegnanie lata 2021

 W dniach od 17 do 19 Września 2021 roku obył się Piknik kulinarny w ramach projektu Pożegnanie Lata "Serdeczni Razem"

Czytaj więcej
Wycieczka

   W dniach od 25 do 28 Sierpnia 2021 roku odbyła się wycieczka na Mazury. Zwiedziliśmy Giżycko, następnie Mikołajki, w których Nasi Podopieczni wraz z rodziną mieli okazję płynąć motorówką po jeziorze. W miejscowości Krutyń mieliśmy nocleg oraz pieczenie kiełbas przy ognisku i muzyce. W ostatnim dniu wycieczki zwiedziliśmy Warszawę.

Czytaj więcej
Piknik "Serdeczni Razem"

    W dniu 21 Sierpnia 2021 roku odbył się Piknik "Serdeczni Razem", który rozpoczął się przemową Pani Prezes Gabrieli Kowalskiej. Na piknik przybyli rodzice, opiekunowie oraz goście. Następnie Podopieczni Stowarzyszenia rozpoczęli występ. Na pikniku można było nabyć upominki zrobione przez Naszych Podopiecznych oraz poczęstować się ciastami i sałatkami zrobionymi przez mamy Naszych Podopiecznych. Całe przyjęcie odbyło się przy dźwiękach muzyki i dobrej zabawie.

Czytaj więcej
PROŚBA

 Pragniemy poinformować, że w obecnych uwarunkowaniach zaistniało poważne zagrożenie przerwania pracy naszego Stowarzyszenia. Ta niebezpieczna sytuacja nie jest powodem złej pracy, czy jakiejkolwiek niegospodarności lecz zaistnienia specyficznej sytuacji funkcjonowania takiego podmiotu pomocowego jak nasze Stowarzyszenie.

Działalność SERDECZNYCH i rola naszego Stowarzyszenia na rzecz wszechstronnej opieki, pomocy i rehabilitacji osób szczególnie potraktowanych przez los, zwłaszcza dzieci, jest Panu (ni) dobrze znana. Podstawową przyczyną tej trudnej sytuacji jest ponoszenie pełnych kosztów utrzymania „naszej” Świetlicy Środowiskowej (Domu Marzeń) . Stowarzyszenie ponosi tutaj koszt wszystkich mediów (CO, prąd, woda, gaz), wywozu śmieci, ochrony obiektu, a także remontów bieżących, sprzątania, zakupu materiałów pomocniczych, co średnio w skali miesiąca kształtuje się na poziomie 3 - 4 tys. zł. Pochłania to niemal wszystkie środki własne Stowarzyszenia, w tym te uzyskane od sponsorów oraz z 1% podatku na OPP.

Jest paradoksem, że społeczność nie dotknięta tak poważnymi dysfunkcjami jak nasze dzieci, które eufemistycznie nazywamy specjalnej troski, ma swe placówki jak: przedszkola, szkoły, świetlice, itd. Nasz Dom Marzeń wraz ze Świetlicą Środowiskową i Środowiskowym Domem Samopomocy w całej rozciągłości wypełnia te funkcje oraz w znacznym stopniu zastępuje specjalistyczne placówki pomocowe lecz o paradoksie musi się utrzymać praktycznie wyłącznie ze środków Stowarzyszenia. Sam fakt dotknięcia problemem niepełnosprawności, czy inną niepełnosprawnością intelektualną dziecka stanowi dla rodzin dodatkowe i często trudne do udźwignięcia obciążenie. Podniesione dysfunkcje dziecka powodują zarówno wyższy koszt utrzymania, a przede wszystkim zdecydowanie ograniczają możliwości pracy, i zarobkowania. Przynajmniej jeden z rodziców nie może pracować.
W efekcie nasze rodziny mają zdecydowanie pogorszone uwarunkowania materialne,
w zdecydowanej większości ledwo wiążą przysłowiowy koniec z końcem i nie są w stanie utrzymać tego niezwykle ważnego dla ich funkcjonowania obiektu Domu Marzeń.
To niezwykle krzywdzące oraz bolesne. Trudno wyobrazić sobie sytuację wielu rodzin
w warunkach zamknięcia tego obiektu lub zapaści Stowarzyszenia.

W obecnych uwarunkowaniach nasze Stowarzyszenie jest w stanie pozyskać środki na działania rehabilitacyjne oraz inne zadania pomocowe, jednak wymaga to wniesienia niezbędnego wkładu własnego.

Powstaje kuriozalna sytuacja – będzie jako tako funkcjonować Świetlica
i Środowiskowy Dom lecz nie będzie środków na realizacją rehabilitacji i innych koniecznych zadań pomocowych lub będą teoretyczne możliwości pozyskania środków na ww. rehabilitację lecz nie będzie można jej skutecznie realizować.

Sytuacji tej nie można uznać jako normalnej, dlatego Zarząd Stowarzyszenia wystąpił do Powiatu oraz współdziałających miast i gmin o podjęcie działań na rzecz systemowego rozwiązania tego problemu. Mamy gorącą nadzieję, że działania te przyniosą oczekiwany efekt, jednak nie łudzimy się, że ktokolwiek nas w tym wyręczy.

Koniecznym jest wypracowanie nowej strategii działania w aktualnych uwarunkowaniach. Mamy nadzieję, że urzędy te przejmą finansowanie aby części ww. zobowiązań. Być może także uda się obniżyć koszty innych usług. Nie mniej wypracowanie nowych zasad współpracy z ważnymi tutaj podmiotami może przeciągnąć się w czasie. Właśnie tu jest to największe zagrożenie, gdyż bez uzyskania dodatkowych środków tego kryzysu nie przetrwamy.

 Ośmielamy się Was, naszych przyjaciół prosić o udzielenie nam na ten okres niezbędnego wsparcia materialnego lub rzeczowego. Jesteśmy jednostką o statusie pożytku publicznego, dlatego stosowne darowizny można odliczyć od należnego podatku, zgodnie
z przepisami prawa.

Nasze konto: PKO BP O/Tarnowskie Góry nr 60 1020 2368 0000 2102 0022 3016

W razie wątpliwości i pytań proszę o osobisty kontakt

508 136 590 Gabriela Kowalska- prezes

694827515 Marian Ciba - zastępca prezesa    

796268309 Iwona Żygadło – zastępca prezesa

lub spotkanie w siedzibie Stowarzyszenia

Tarnowskie Góry ul. Wyszyńskiego 135 /Osiedle Przyjaźń/

tel 32 3847304

                                         Najserdeczniej pozdrawiamy : Zarząd stowarzyszenia SERDECZNI 

Nasz Facebook

Zapraszamy na naszą stronę na facebook'u:        
www.facebook.com/przyserdecznych?ref=aymt_homepage_panel
mamy tu bardzo dużo zdjęć z naszych zajęć, wycieczek oraz imprez. Warto tam też zaglądać 

Schematom STOP!

Dla wnikliwych i zainteresowanych link do programu Schematom STOP! Wspólne działania instytucji pomocy społecznej i instytucji rynku pracy - "Pilotaż", w którym to programie uczestniczy kierownik ŚDS.

http://www.pcpr.tarnogorski.pl/rekomendacje2014.pdf

1% podatku

Stowarzyszenie "Serdeczni" ma status organizacji OPP, czyli można na naszą organizacje przekazać 1% swojego podatku. Jeśli chcecie wesprzeć tą kwotą ŚDS, należy dopisać w swojej deklaracji "dla ŚDS".

Stowarzyszenie „Serdeczni” - Organizacja Pożytku Publicznego

42-600 Tarnowskie Góry, ul. Kard. S. Wyszyńskiego 135
Tel. (32)384-73-04
KRS: 0000001715

Jesteśmy na: Facebook

BIP

Copyright © 2014 Stowarzyszenie Serdeczni.